Data dodania: 2025-07-28
Złoto w Judo dla Michała Jędrzejewskiego na Uniwersjadzie!

Po bolesnych doświadczeniach z poprzedniej uniwersjady w Chengdu, gdzie doznał kontuzji i musiał przejść operację, Michał Jędrzejewski wrócił silniejszy niż kiedykolwiek i wygrał wszystkie walki oraz zdobył złoto dla Politechniki Gdańskiej!
Droga do złota nie była łatwa. Michał pewnie pokonał kolejnych przeciwników: Słoweńca Marko Vrhovnika, Uzbeka Muhammada Sodikova, a następnie Macedończyka Vadima Ghimbovschiego w walce o finał. W decydującym starciu nie dał szans Gruzinowi Nice Charaziszwilemu, sięgając po najwyższe trofeum turnieju.
– Wracam po kontuzji, której doznałem na ostatniej uniwersjadzie w Chengdu. Teraz czuję się odbudowany i przywożę zupełnie inny rezultat. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę reprezentować zarówno Polskę, jak i swoją uczelnię – podkreślał po walce Michał Jędrzejewski.
Gratulujemy naszemu zawodnikami i trzymamy kciuki za kolejne występy na arenie międzynarodowej!