Naukowcy z WZiE współautorami badania wizerunku Politechniki Gdańskiej | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-06-23

Naukowcy z WZiE współautorami badania wizerunku Politechniki Gdańskiej

PG
Naukowcy z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, we współpracy z agencją badawczą PBS, Działem Promocji i Biurem Prasowym PG, uczestniczyli w szeroko zakrojonym badaniu wizerunku uczelni.

Było to pierwsze badanie przeprowadzone na tak dużą skalę, obejmujące niemal 5 tysięcy respondentów z różnych grup interesariuszy – od studentów i absolwentów, przez pracowników uczelni, po przedstawicieli biznesu, mediów i mieszkańców całego kraju.

Kluczowe wnioski:

  • Politechnika Gdańska należy do czołówki najlepiej rozpoznawalnych uczelni publicznych w Polsce, zajmując 5. miejsce pod względem rozpoznawalności marki i 3. wśród uczelni badawczych.
  • Wizerunek PG jest oceniany zdecydowanie pozytywnie, zarówno w regionie Pomorza, jak i w skali ogólnopolskiej.
  • Największą więź emocjonalną z uczelnią deklarują pracownicy, nieco mniejszą absolwenci, natomiast studenci najmniejszą. Wskazuje to na potencjał do wzmocnienia działań integracyjnych wśród obecnych studentów.
  • Respondenci wskazali kierunki rozwoju uczelni, w tym: podnoszenie jakości kształcenia, rozwój współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz wzmocnienie działalności badawczej i innowacyjnej.

Wyniki badania staną się podstawą do opracowania nowej strategii promocji uczelni oraz działań wspierających budowanie silnej tożsamości akademickiej.

Pełne wyniki i podsumowanie
 

7 wyświetleń