Nauczyciele WZiE nagrodzeni podczas Święta Dydaktyki Politechniki Gdańskiej | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-15

Nauczyciele WZiE nagrodzeni podczas Święta Dydaktyki Politechniki Gdańskiej

Święto Uczelni
Fot. Bartosz Bańka/PG
14 października 2024 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się 2. edycja Święta Dydaktyki Politechniki Gdańskiej. Bardzo miło nam poinformować, że podczas uroczystości liczni nauczyciele naszego wydziału otrzymali nagrody i często gościli na podium.
#eduSHARE

W trakcie wieczorowej gali rozdano nagrody w konkursie, który ma na celu docenienie i wyróżnienie najlepszych wykładowczyń i najlepszych wykładowców Politechniki Gdańskiej oraz promocję najbardziej inspirujące praktyki w dydaktyce akademickiej. Głosami studentów zgłoszono do programu 80 osób ze wszystkich wydziałów i centrów. Zgłoszenie polegało nie tylko na wskazaniu konkretnego nazwiska, ale również pisemnym umotywowaniu kandydatury, a także przypisaniu im wyróżniających cech w postaci hasztagów. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się:

• dr hab. inż. Karol Flisikowski, prof. uczelni
  • dr Katarzyna Stankiewicz
  • dr Jarosław Ziętarski
Szkolenia certyfikowane

Wyróżnienia za udział w jak największej liczbie certyfikowanych szkoleniach CNE otrzymali między innymi:

• dr inż. Agnieszka Wałachowska
  • dr inż. Ewa Mazurek-Krasodomska
Konkurs Innowacji Dydaktycznych

Przyznano także wyróżnienia w konkursie KID, którego celem jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, które wzbogacą dorobek dydaktyczny uczelni i przyczynią się do dalszego jej rozwoju.

• dr Anna Baj-Rogowska za projekt „CW Excel — Centrum wsparcia rozwiązywania problemów gospodarczych z wykorzystaniem arkusza”
Dydaktyczne Piątki

Dyplomy dla najbardziej aktywnych uczestników cotygodniowych szkoleń metodyczno-narzędziowych organizowanych przez Centrum Nowoczesnej Edukacji PG przyznano m.in.:

• dr inż. Joannie Czerskiej
Active Learning

Active Learning to projekt serii wykładów, gdzie student jest stroną aktywną i zaangażowaną, a nie tylko biernym słuchaczem. Koordynatorami tej formy wsparcia są dr Aneta Sobiechowska-Ziegert, prof. uczelni oraz dr inż. arch. Roman Ruczyński. Nagrodzono zespół, w skład którego weszli:

• dr Marta Kuc-Czarnecka, Magdalena Licznerska, dr inż. Agnieszka Wałachowska, dr Jarosław Krajewski, dr Jakub Golik za realizację przedmiotu „Podstawy statystyki”.

Uroczysta gala, zorganizowana została przez Centrum Nowoczesnej Edukacji PG.

Wszystkim nagrodzonym nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu dydaktyki akademickiej!