Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej Szkołom – o finansach z NBP | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-08-22

świat finansów
W nadchodzącym roku szkolnym Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej realizować będzie innowacyjny projekt edukacyjny, skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie zarządzania finansami gospodarstw domowych, korzystania z usług finansowych, a także zagadnień związanych z przedsiębiorczością i planowaniem kariery zawodowej.

W ramach projektu, który ma objąć łącznie 80 uczniów, przewidziano kilka kluczowych działań. Jednym z nich będą warsztaty edukacyjne, które odbędą się na naszym Wydziale. W ich trakcie wykorzystana zostanie multimedialna wirtualna wycieczka Świat Finansów oraz popularnonaukowy e-book o tym samym tytule (są one dostępne na otwartej licencji, możliwe do swobodnego wykorzystania przez wszystkich nauczycieli w Polsce).

Tematyka warsztatów zostanie dostosowana do potrzeb uczniów w porozumieniu z przedstawicielami szkół. Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru trzech z sześciu dostępnych tematów, takich jak:

• Mój własny budżet – czyli zarządzanie własnymi pieniędzmi z wykorzystaniem metod korporacyjnych.
  • Oszczędzać czy nie oszczędzać- oto jest pytanie!
  • Główne instytucje wpływające na stabilność ekonomiczną i finansową kraju.
  • Różnice między kredytem a pożyczką. O co pytać przy zaciąganiu zobowiązań? Co to jest RRSO i całkowity koszt kredytu?
  • Sytuacja na rynku pracy i zawody przyszłości.
  • Jak bezpiecznie płacić kartą, telefonem lub przelewem, czyli słów kilka o bezpieczeństwie transakcji.

Kierownikiem projektu jest dr Jarosław Ziętarski z Katedry Finansów.

Życzymy miłej pracy!