Kongres „Nauka ponad podziałami” | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-08-07

Kongres „Nauka ponad podziałami”

Kongres
W dniach 12–13 września 2024 r. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się Kongres „Nauka ponad podziałami”. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich osób, którym leży na sercu temat przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego, a szczególnie młodych naukowców (doktorantów i pracowników naukowych na początku ich kariery).

Podczas pierwszego dnia Kongresu eksperci z całej Polski debatować będą nad aktualnym stanem szkolnictwa wyższego. Poruszone zostaną takie tematy jak:

• Jak zmierzyć sukces naukowy? O ewaluacji pracy naukowca;
  • (Nie)samodzielność akademicka, czyli o hierarchii i jej skutkach;
  • Czy współpraca popłaca? Czyli o tym, czy w obecnym rozwiązaniu prawnym i presji społecznej, warto jest współpracować;
  • Czy polskie uczelnie kształcą efektywnie? Polski pomysł na sukces (albo porażkę…).

Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednym z dwóch warsztatów:

• Zastępowalność pokoleń na uczelniach wyższych;
  • Rola młodych w kształtowaniu uczelni.
Dodatkowe informacje:
  • udział w kongresie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja

Program kongresu