Otwarcie nowoczesnej multimedialnej sali dydaktycznej na WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-16

Otwarcie nowoczesnej multimedialnej sali dydaktycznej na WZiE

sala multimedialna
Zdjęcia: Joanna Szakoła
11 lipca 2024 roku JM Rektor prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde wraz z Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii dr hab. Małgorzatą Gawrycką, prof. uczelni uroczyście otworzyli nowoczesną multimedialną salę dydaktyczną na WZiE. Według głównego wykonawcy firmy Eurotrend została ona wyposażona w najnowocześniejszy obecnie sprzęt audiowizualny na Pomorzu.

Multimedialna sala 110/111 zlokalizowana na pierwszym piętrze budynku Wydziału wykorzystuje najnowsze technologie, w celu podniesienia jakości kształcenia oraz zapewnienia komfortu studentom i wykładowcom. Zawiera interaktywne tablice, zaawansowane systemy audio i wideo oraz modułowe meble, które umożliwiają elastyczne aranżowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami różnych zajęć. Sala jest w pełni przystosowana do prowadzenia hybrydowych wykładów poprzez zainstalowane mikrofony zbiorcze oraz kamery, które automatycznie skupiają się na mówiących osobach. Pozwala to na łączenie tradycyjnych metod nauczania z nowoczesnymi formami kształcenia zdalnego i mieszanego. Nad opracowaniem koncepcji rozwiązania i realizacją przedsięwzięcia czuwał Mariusz Krzyżanowski, dyrektor administracyjny WZiE wraz z Wojciechem Drapińskim i Romanem Szkałubą z Sekcji IT WZiE.

Podczas uroczystości połączono się ze studentami przebywającymi w Chinach, którzy opowiedzieli zebranym o różnicach kulturowych między Polską a Państwem Środka.

Nowo oddana przestrzeń oprócz prowadzenia zajęć będzie mogła być wykorzystywana do realizacji hybrydowych, międzynarodowych spotkań, seminariów i konferencji.

Zobacz fotogalerię