"Inspire Edu" – grant w programie NAWA Strategic Partnerships | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-03

"Inspire Edu" – grant w programie NAWA Strategic Partnerships

nawa
Miło nam poinformować, że wniosek opracowany przez mgr Alinę Guzik i mgr inż. Mariusza Krzyżanowskiego pt. „Inspire Edu: Nowoczesne metody nauczania dla szkolnictwa wyższego” otrzymał finansowanie w programie NAWA Strategic Partnerships.

Projekt zostanie zrealizowany we współpracy z uznanymi europejskimi uczelniami, które dołączyły do inicjatywy dzięki staraniom prof. Małgorzaty Szczerskiej z WETI oraz dr Katarzyny Stankiewicz z Katedry Przedsiębiorczości WZiE.

Wśród instytucji partnerskich znajdują się:

Dziękujemy mgr Magdalenie Drywie z Centrum Zarządzania Projektami za nieocenioną pomoc podczas procesu aplikacyjnego.

W ramach projektu powstanie:

1. unikatowa platforma online ze zbiorem multimedialnych najlepszych nowoczesnych metod nauczania wraz z praktycznymi wskazówkami i szablonami do wykorzystania przez nauczycieli akademickich;
  2. cyfrowy i drukowany, nowocześnie zaprojektowany poradnik metodyczny na temat technik i narzędzi active learning dla nauczycieli akademickich;
  3. inspirująca dydaktyczna konferencja w formule TEDx oraz pokonferencyjny film edukacyjny.

Całość będzie stanowić największy i najwyższej jakości multimedialny bank nowoczesnych metod nauczania z przykładami dla nauczycieli akademickich. Projekt przyczyni się do poprawy jakości światowej dydaktyki, zwiększy rozpoznawalność uczelni partnerskich wśród międzynarodowych kandydatów oraz podniesie rangę uczelni i dydaktyków w nich pracujących.

Jest to pierwszy wniosek, który otrzymał finansowanie w programie NAWA Strategic Partnerships w historii Politechniki Gdańskiej. W tej edycji programu zgłoszono około 200 wniosków, z czego finansowanie otrzymało 16 z nich.

Wartość projektu to: 556 056 zł

Ogłoszenie o wynikach