Zabawa z ekonomią podczas wizyty uczniów na WZIE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-14

Zabawa z ekonomią podczas wizyty uczniów na WZIE

warsztat
6 czerwca Wydział odwiedzili uczniowie z klas VI,VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 55 w Nowym Porcie w Gdańsku. Podczas zajęć dr Piotr Kasprzak zorganizował dla gości zabawę z ekonomią.

Prowadzący wprowadził słuchaczy w świat marketingu, produktu i reklamy. Wyjaśnił pojęcia: popyt, podaż. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów produktu z opisem, ceną i reklamą. Powstały ciekawe, a zarazem praktyczne towary.

Zajęcia odbyły się w ramach Innowacji Pedagogicznej „Liczę, planuję, oszczędzam, inwestuję” mającej na celu podniesienie efektywności kształcenia kompetencji matematycznych oraz osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się. Spotkanie było ostatnim w ramach 3-letniego programu, podczas którego odbyło się łącznie 30 wykładów na Wydziale Zarządzania i Ekonomii oraz 3 debaty oksfordzkie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!