V Pomorskie Mistrzostwa Debat Oksfordzkich Rhetorica na WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-17

V Pomorskie Mistrzostwa Debat Oksfordzkich Rhetorica na WZiE

Debata
23 maja gościliśmy na naszym Wydziale uczestników Pomorskich Mistrzostw Debat Oksfordzkich Rhetorica. Jest to projekt adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych mający na celu rozwój u uczestników wachlarza kompetencji miękkich.

W finałowym etapie Mistrzostw, który odbył się w auli Wydziału Zarządzania i Ekonomii, osiem drużyn rywalizowało w systemie play-off.

• III LO Gdańsk
  • II LO Sopot
  • I LO Gdańsk
  • UKLO Tczew 2 zespoły
  • X LO Gdynia
  • XX LO Gdańsk
  • II LO Gdańsk

W tym roku laur zwycięstwa przypadł uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Sopocie. Co więcej, tytuł najlepszej mówczyni zdobyła uczennica tej samej szkoły, co podkreśla wysoki poziom przygotowania uczestników.

Dzięki uczestnictwu szkół w tych mistrzostwach, uczniowie nie tylko mieli szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród, ale również lepiej poznali naszą Uczelnię. To wydarzenie stanowiło też okazję do nawiązania kontaktów i zapoznania się z ofertą edukacyjną wydziału, co z mamy nadzieje wpłynie na ich dalsze decyzje edukacyjne.