Awans Politechniki Gdańskiej w QS World University Rankings | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-13

Awans Politechniki Gdańskiej w QS World University Rankings

PG
Publikowane od 2004 r. zestawienie to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów szkół wyższych na świecie. W najnowszym zestawieniu QS WUR 2025 Politechnika Gdańska poprawiała swój wynik o jeden przedział względem ub.r., plasując się w przedziale 801–850.

Ranking uwzględnia 9 wskaźników o zróżnicowanych wagach. Duże znaczenie mają opinie pracowników naukowych i pracodawców na temat uczelni, uzyskiwane w corocznym badaniu ankietowym. Stanowią one łącznie 45% możliwych do uzyskania punktów.

W najnowszej edycji QS WUR sklasyfikowano 1503 uczelnie ze 105 krajów. Wśród nich znalazły się 22 uczelnie z Polski. Politechnika Gdańska znajduje się w polskim top 5 tego rankingu.

1. Uniwersytet Warszawski,
  2. Uniwersytet Jagielloński,
  3. Politechnika Warszawska,
  4. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza,
  5. Politechnika Gdańska.

Spośród 22 sklasyfikowanych w QS WUR 2025 uczelni z Polski, PG uzyskała najlepsze wyniki we wskaźnikach: cytowania na naukowca (I miejsce), zrównoważony rozwój (III miejsce) oraz odsetek nauczycieli będących cudzoziemcami (IV miejsce).