Spotkanie na temat cen na rynku energii, 10 maja | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-09

Spotkanie na temat cen na rynku energii, 10 maja

Łukasz Mordasiewicz
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Łukaszem Mordasiewiczem na temat „Dlaczego na rynku energii tylko jeden kierunek ruchu cen możemy przewidzieć z całą pewnością?”, które odbędzie się w dniu 10 maja o godzinie 13.15 w sali 107 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdąńskiej.

Łukasz Mordasiewicz od kilkunastu lat związany jest zawodowo z rynkiem energii i gazu. Swoje doświadczenie zawodowe w obszarze rynku hurtowego rozwijał w grupie ENERGA i PGNIG. W grupie DUON odpowiedzialny za rozwój rynku gazu (firma stała się jednym z największych niezależnych sprzedawców paliwa gazowego w Polsce). Od 2016 roku w grupie Fortum odpowiada za sprzedaż gazu i energii do segmentu średnich i dużych klientów. Absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunkach Elektrotechnika i Automatyka oraz Zarządzanie i Ekonomia. W 2019 roku uzyskał tytuł Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

• Efekt motyla, czyli dlaczego strajki w Australii czy pogoda w Japonii wpływają na cenę gazu w Polsce
  • Prawa Murphy'ego w praktyce na przykładzie roku 2022
  • Ujemna cena energii – kto za to płaci?
  • Czy taniej jest wydobyć węgiel na Śląsku, czy przywieść go z Kolumbii?
  • Q&A, czyli wszystko, co Cię interesuje z obszaru rynku energii, ale nie chciało Ci się zapytać „AI”