Dr hab. inż. Aleksander Orłowski, prof. uczelni gościem Radia Naukowego | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-09

Dr hab. inż. Aleksander Orłowski, prof. uczelni gościem Radia Naukowego

Aleksander Orłowski
Czym charakteryzują się smart cities, czyli miasta inteligentne, świadome i sprytne? Jak technologia może wspierać samorządy oraz jak z głową zarządzać wprowadzaniem rozwiązań typu smart? O tym na antenie Radia Naukowego opowiada – prof. Aleksander Orłowski z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Radio Naukowe to najpopularniejsza stacja radiowa na YouTube, specjalizująca się wyłącznie w tematach naukowych. Kanał ma obecnie  blisko 180 tys. subskrypcji.

Politechnika Gdańska podjęła bliższą współpracę ze stacją. Między marcem a majem zaplanowano publikację łącznie 5 odcinków prezentujących szeroki wachlarz zainteresowań badawczych naukowców uczelni oraz istotę ich badań w odniesieniu do potrzeb społecznych i wyzwań cywilizacyjnych. Odcinek, którego gościem jest prof. Orłowski, jest piątym z tej serii.

W audycji posłuchamy o smart cities, w tym m.in. technologiach i rozwiązaniach, które stosują miasta oraz o tym, jak mądrze zarządzać tego typu rozwiązaniami, by przynosiły one korzyści dla mieszkańców.

Rozmowy posłuchać można na stronie internetowej oraz kanale YouTube Radia Naukowego. Podcast dostępny jest także m.in. na Spotify Apple Podcasts Google Podcasts