Fakty i mity na temat cyberbezpieczeństwa - spotkanie z Rafałem Cichockim, 7 czerwca | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-24

Cyberbezpieczeństwo
Zapraszamy wszystkich w piątek 7 czerwca 2024 na godzinę 9:30 do auli 007 na spotkanie z Panem Rafałem Cichockim, który chce podzielić się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem zawodowym związanym z cyberbezpieczeństwem.

Każdy z nas ma telefon komórkowy, robi zakupy w Internecie, obsługuje zdalnie swoje konto bankowe i posiada cyfrową tożsamość. Czy jednak wiemy, jak w tym wirtualnym świecie poruszać się bezpiecznie? Czy istnieje bezpieczne hasło? Czym się phishing, vishing, smishing i o co chodzi z tymi „ishingami”? Jak kupować w sieci i nie stracić pieniędzy? Jak skonfigurować i chronić smartfona? Jak chronić swoją cyfrową tożsamość?

W ramach naszego spotkania pan Rafał Cichocki zaprezentuje nam atak z wykorzystaniem narzędzi hackerskich. Wykonywanie testów bezpieczeństwa na osobach prywatnych wiąże się z mnóstwem paradoksalnie niebezpiecznych sytuacji i z wielu powodów lepiej ich unikać. Ta mała prezentacja odbędzie się więc z wykorzystaniem prawdziwych narzędzi hackerskich, ale w scenariuszu, który pozwoli nam uniknąć potencjalnych batalii sądowych :).

Zachęcamy wszystkich, również studentów dysponujących wolnymi, dziekańskim godzinami, do uczestnictwa w spotkaniu i zadawania pytań na żywo. Mamy nadzieję uzyskać od naszego Gościa odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.