Wyróżnienie dla prof. Krystyny Gomółki | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-11

Wyróżnienie dla prof. Krystyny Gomółki

dyplom
Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Rady Miasta Zaporoże w Ukrainie przyznała Pani prof. dr hab. Krystynie Gomółka wyróżnienie za kształtowanie współpracy z instytucjami nauki i edukacji Gdańska i Zaporoża.

Kooperację pomiędzy instytucjami nauki rozpoczęto w 2021 r. podpisaniem umowy między Politechniką Gdańską i Politechniką w Zaporożu. Inicjatorem tej umowy była prof. dr hab. Krystyna Gomółka. W tym roku Politechnika Gdańska była głównym aktorem Nocy Nauki organizowanej przez Politechnikę w Zaporożu i urząd miasta Zaporoże. Wydarzenie z powodu pandemii przeprowadzono on-line. Stronę polską reprezentowały prof. dr hab. Krystyna Gomółka oraz mgr Anna Modrzejewska kierownik Centrum Współpracy Międzynarodowej. Na tę okoliczność Wydział Zarządzania i Ekonomii PG przygotował film „About Taxes”, który został pokazany na telebimach w mieście Zaporożu.

Pani prof. pośredniczyła również w nawiązaniu kontaktów naukowych między Wydziałem Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej oraz Wydziałem Elektrycznym Politechniki w Zaporożu. Rezultatem była wizyta naukowców z Zaporoża na Politechnice Gdańskiej w dniach 2-6 grudnia 2021 r. Po wybuchu działań wojennych w 2022 r. Pani prof. aktywnie uczestniczyła w organizowaniu pomocy rzeczowej dla miasta Zaporoża.

Pracownicy Politechniki w Zaporożu, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz zastępca mera miasta Zaporoże wzięli udział w kolejnym wydarzeniu Welcome to Gdańsk Tech, które odbyło się dniach 16-17 marca 2023 r. na Wydziale Zarządzania Ekonomii. Następna wizyta nauczycieli i uczonych odbyła się również na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej w dniach 13-14 czerwca 2023 r. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę edukacyjną WZiE, a w Pomorskim Centrum Kształcenia Nauczycieli w Gdańsku delegacja odbyła kilka lekcji języka polskiego. Debatowano też o podpisaniu umowy między wydziałami edukacji i nauki miasta Gdańska i Miasta Zaporoże.

We wrześniu 2023 r. Wydział ZiE ponownie wziął aktywny udział w międzynarodowej imprezie Noc Nauki  organizowanej przez Politechnikę Zaporożu i urząd miasta Zaporoże. Stronę polską reprezentowali prof. dr hab. Krystyna Gomółka – główny organizator oraz uczestnicy wykładów dr Katarzyna Kubiszewska i dr Piotr Kasprzak.

Aktualnie prowadzone są rozmowy na temat kolejnych działań współpracy pomiędzy uczelniami.