Wykład otwarty KASE „Free trade vs. protectionism” z prof. Lawrencem Reedem | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-17

Wykład otwarty KASE „Free trade vs. protectionism” z prof. Lawrencem Reedem

lawrance reed
Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii (KASE) Gdańsk oraz Koło Naukowe Innowacji WZiE, serdecznie zaprasza Państwa na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godzinie 18:00 w sali 103 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Prelegentem wykładu będzie Lawrence Reed, emerytowany profesor ekonomii, będący byłym przewodniczącym Foundation for Economic Education (FEE) oraz byłym współpracownikiem amerykańskiego Mises Institute.

Temat wykładu „Free Trade vs. Protectionism” dotyczy niezwykle aktualnych zagadnień związanych z handlem zagranicznym oraz protekcjonizmem.

Profesor Reed od wielu lat związany jest z Polską, gdyż od lat 80. XX wieku wspierał polskie działania na rzecz odzyskania niezależności i suwerenności, oraz był niejednokrotnie zaangażowany w popularyzację czy rozwój działalności prorynkowej w Polsce — w wymiarze akademickim, jak i społecznym. Ponadto, co warto mocno podkreślić, profesor Reed został niedawno odznaczony przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, najwyższym polskim odznaczeniem, które można nadać cudzoziemcowi, za gorliwą oraz ofiarną pomoc w działalności antykomunistycznej oraz wspieranie polskich tradycji wolnościowych.

Po prezentacji będzie miała miejsce sekcja pytań i odpowiedzi.

Przewidywany czas trwania spotkania to ok. jedna godziny zegarowa.

Wydarzenie to ma charakter otwarty, zatem każdy, nie tylko studenci oraz pracownicy PG, mogą w nim uczestniczyć.

Ponadto, po spotkaniu, planowane jest integracyjne after party mające na celu lepsze zapoznanie się zwolenników Szkoły Austriackiej w Trójmieście. O godzinie 20:00 zapraszamy do położonej nieopodal Mechanicznej Pomarańczy.

Dodatkowo serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszych stron w mediach społecznościowych:
Instytut Misesa: https://mises.pl/https://www.facebook.com/InstytutMisesa
KASE Gdańsk: https://www.facebook.com/kasegdansk
Koło Naukowe Innowacji: https://www.instagram.com/innowacja.pg/https://tiny.pl/cp2zp

Zapraszamy serdecznie!

140 wyświetleń