Warsztaty Design Thinking dla uczniów SP nr 55 w Nowym Porcie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-26

Warsztaty Design Thinking dla uczniów SP nr 55 w Nowym Porcie

Design Thinking
Zdjęcia: Beata Jasudowicz
25 kwietnia 2024 roku nasz Wydział odwiedzili uczniowie z klas VI,VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 55 w Nowym Porcie w Gdańsku. Wzięli udział w warsztatach Design Thinking, które poprowadziła doktorantka Alina Guzik.

Uczestnicy mieli za zadanie opracować pomysły na swoje własne firmy i cyfrowe produkty. Weszli w skórę klienta, rozpoznali jego problemy i zaproponowali tak dużo kreatywnych rozwiązań jak tylko się da. Następnie przystąpili do kreowania swoich produktów. Pomysły uczestników były rewelacyjne a wykonane prototypy na wysokim poziomie. Nie powstydziłby się ich niejeden zawodowy projektant czy kierownik produktu IT. Wśród rozwiązań znaleźliśmy:

• Firma Wielki Bas. Portal z muzyką wyłącznie z utworami K-pop, bezpiecznie miejsce, w którym można posłuchać ulubionych utworów, ponieważ miłośnicy tego gatunku czasem borykają się z negatywną opinią rówieśników (branża muzyczna).
  • Firma Super Smart. Aplikacja mobilna pomagająca zapamiętać materiał po lekcjach, w której podsumowanie jest napisane bardzo prostym językiem (branża edukacyjna).
  • Firma SMMK (Siła, Masa, Moc Kobiet). Sklep online z artykułami sportowymi, w którym dzięki awatarom 3D można wirtualnie przymierzyć strój fitness (branża sportowa).
  • Firma Filmowe Gwiazdy. Portal z filmami, z którego nie znikają tytuły, filmy są wysoko ocenione przez krytyków, a za oglądanie można zapłacić, pisząc własną recenzję (branża filmowa).
  • Firma Gaminight. Komunikator dla graczy, na którym można doskonalić swoje umiejętności grania w gry (branża gamingowa).
  • Firma Bob Budowniczy. Sklep online dla ekip budowlanych z najlepszymi pustakami na rynku (branża budowlana).

Bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania, ciężką pracę koncepcyjną i za wizytę!