Spotkanie „Za Kulisami Biznesu” z Panią Klaudią Zalewską z ZUSu | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-15

Spotkanie „Za Kulisami Biznesu” z Panią Klaudią Zalewską z ZUSu

Za kulisami biznesu
Zapraszamy serdecznie we wtorek 23 kwietnia na godzinę 13:00 do sali 103/104 WZiE na spotkanie z Panią Klaudią Zalewską, zajmującą się komunikacją na linii ZUS – instytucje, przedsiębiorcy, studenci, uczniowie i nauczyciele.

Niemal każdy z nas słyszał o tej 90-letniej instytucji zajmującej się administrowaniem ubezpieczeniami społecznymi. Bez względu na to, czy na rynku pracy staniesz się pracownikiem, czy pracodawcą, prędzej czy później zetkniesz się z nią, ponieważ opłacanie składek na ZUS jest obowiązkowe.

Podczas spotkania dowiemy się, dlaczego i kiedy ubezpieczenia w ZUS mogą stać się dobrowolne, jak wygląda ubezpieczenie osób prowadzących działalność gospodarczą i na jakie ulgi i preferencje w opłacaniu składki mogą liczyć przedsiębiorcy. Tym, którzy już teraz myślą o dalszych etapach życia, zostanie przybliżony proces budowania emerytury w ZUS. Na wykładzie będziemy mogli wysłuchać także odpowiedzi Gościa na inne, nawet najtrudniejsze kwestie. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu i zadawania pytań na żywo.

Do zobaczenia!