Zapraszamy na Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-06

Zapraszamy na Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej!

dni
21.03.2024 r. zapraszamy przyszłych studentów na Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej i Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

W trakcie wydarzenia czeka na was mnóstwo atrakcji w tym między innymi: gra miejska, warsztaty i webinaria, wycieczka po Wydziale, a także nasze gadżety. Odpowiemy też na wszystkie pytania, przedstawimy ofertę edukacyjną Wydziału ZiE, rozwiejemy wątpliwości i pokażemy tajemnice Politechniki Gdańskiej.

21.03.2024 r. w auli Gmachu Głównego na III piętrze (budynek nr 1) o godzinie 10:00 odbędzie się wykład pt.:

"Smart Cities – jak nimi zarządzać?", który poprowadzi dr hab. inż. Aleksander Orłowski, prof. PG.

W trakcie tego 20-minutowego spotkania dowiecie się jakie główne wyzwania stoją przed miastami oraz czemu większość osób lubi miasta typu Londyn, Nowy Jork (zakorkowane, pełne ludzi). Poznacie koncepcję Smart City oraz co praktycznie takie miasta mają dać mieszkańcom. Poznacie trendy w nowoczesnych miastach, dowiecie się co zrobić aby nasze miasta były gotowe na mobilność autonomiczną oraz jak to zrobić aby nie powtórzyć błędów wdrażania hulajnóg elektrycznych. W programie również: główne trendy w zarządzaniu nowoczesnymi miastami, jak planować i jak prognozować zmiany? W podsumowaniu porozmawiamy o tym, jak planować zmiany oraz prognozować zachowania tak aby miasta mogły przygotowywać się do nadchodzących zmian, a nie jedynie „gasić pożary” wynikające z pojawienia się nowych zjawisk/technologii.

Zajęcia będą również transmitowane w czasie rzeczywistym na kanale Youtube

Tego dnia odbędą się również warsztaty:

➞ 10:30 - 11:00: "Od zera do milionera"dr Piotr Kasprzak, Wydział Zarządzania i Ekonomii (budynek nr 50), aula nr 107, ul. R. Traugutta 79

➞ 11:05 - 11:35: "Czy ludzie zawsze potrzebowali pieniędzy?"dr Katarzyna Kubiszewska, Wydział Zarządzania i Ekonomii (budynek nr 50), sala 009, ul. R. Traugutta 79

➞ 11:40 - 12:10: "Pieniądz? Nie każdy go rozumie"dr hab. inż. Krzysztof Zięba, prof. uczelni, Wydział Zarządzania i Ekonomii (budynek nr 50), aula nr 107, ul. R. Traugutta 79

➞ 11:40 - 12:10: "Złam system, czyli najlepsze metody skutecznego uczenia się"mgr Alina Guzik, Wydział Zarządzania i Ekonomii (budynek nr 50), sala 010, ul. R. Traugutta 79

oraz:

Wycieczka po Wydziale Zarządzania i Ekonomii