Student Maciej Kowalewicz wywalczył kwalifikacje olimpijską do Paryża | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-12

Student Maciej Kowalewicz wywalczył kwalifikacje olimpijską do Paryża

Paryż kwalifikacja
Student Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej Maciej Kowalewicz, reprezentant Politechniki Gdańskiej w strzelectwie wywalczył kwalifikację olimpijską do Paryża!

Maciej Kowalewicz, zajął czwarte miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego w strzeleckich mistrzostwach Europy w węgierskim Gyor w konkurencji karabinu pneumatycznego. W kwalifikacjach uzyskał siódmy najlepszy wynik, co dało mu miejsce w finale. W finale zaprezentował się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Do podium zabrakło mu niewiele - w kluczowym momencie przegrał z Austriakiem Martinem Strempfem, który zajmował wówczas trzecie miejsce (ostatecznie zdobywając brąz), o zaledwie 0,3 punktu. Zajmujący drugie miejsce Węgier Istvan Peni (późniejszy srebrny medalista) miał zaledwie 0,5 punktu przewagi nad Kowalewiczem.

Więcej na stronie olimpijski.pl