Wyniki II edycji Otwartych Zawodów Wspinaczkowych | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-29

Wyniki II edycji Otwartych Zawodów Wspinaczkowych

Otwarte zawody wspinaczkowe
20 stycznia 2024 roku w hali Centrum Sportu Akademickiego odbyła się II edycja Otwartych Zawodów Wspinaczkowych. Wydarzenie zostało wpisane w obchody 120-lecia Politechniki Gdańskiej, a honorowym patronatem objął je J.M. Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztofa Wilde.

Organizatorami zawodów byli Sekcja Wspinaczki Politechniki Gdańskiej oraz Klub Wysokogórski Trójmiasto. W zawodach udział wzięło 94 zawodników, w tym 28 kobiet i 66 mężczyzn.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w 3 kategoriach:

• OPEN kobiet i mężczyzn,
  • KWT kobiet i mężczyzn,
  • PG kobiet i mężczyzn.
Wyniki zawodników we wszystkich kategoriach:

Wyniki OPEN kobiet:

1 miejsce – Jan Borowski
2 miejsce – Jerema Turski
3 miejsce – Łukasz Józefiak

Wręczenie nagród odbyło się w obecności Rektora PG, prof. Krzysztofa Wilde oraz Prorektorki ds. Studenckich, Barbary Wikieł w obecności Dyrekcji Centrum Sportu Akademickiego PG oraz trenera sekcji wspinaczki sportowej — Barbary Gramackiej.

Zawody we wspinaczce cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem zarówno ze strony indywidualnych zawodników, jak i studentów Politechniki Gdańskiej. Dopisali zarówno zawodnicy, którzy reprezentowali wysoki poziom umiejętności, jak i kibice. Dodatkowo, na ściance wspinaczkowej swoich sił spróbowali najmłodsi – 10-letni uczniowie szkoły podstawowej. Wspinaczka jest sportem rodzinnym, co było widać w trakcie otwartych zawodów. Wspinaczka sportowa jest sportem profesjonalnym, ekscytującym oraz  bardzo wymagającym. Rozwija siłę fizyczną, gibkość oraz wzmacnia psychikę i motywację.