„Interwencje w pieniądz i bankowość a kryzysy”, spotkanie KASE 19 stycznia | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-12

„Interwencje w pieniądz i bankowość a kryzysy”, spotkanie KASE 19 stycznia

KASE
W ramach Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii (KASE) oraz Koła Naukowego Innowacji działającego na WZiE, serdecznie zapraszamy Państwa na organizowane przez nas spotkanie, które odbędzie się w piątek 19 stycznia o godzinie 17:00 w sali 318/319.

Tematem wydarzenia będzie wykład pt. „Interwencje w pieniądz i bankowość a kryzysy”

Spotkanie poprowadzi Joanna Turowska, stała współpracowniczka Instytutu Misesa oraz doktorantka Krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, zawodowo pracująca w sektorze finansowym.

Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej.

„Świadomi znaczenia, jakie dla porządku społecznego mają wiedza i przekonania zwykłych obywateli w zakresie ekonomii, z zapałem podejmujemy dzieło powszechnej edukacji ekonomicznej. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto jest w stanie żyć w społeczeństwie, jest również w stanie zrozumieć podstawowe prawa, które nim rządzą, oraz że na takie zrozumienie zasługuje.”