Dr Marta Kuc-Czarnecka w Zarządzie EMOS | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-12

Dr Marta Kuc-Czarnecka w Zarządzie EMOS

EMOS
Dr Marta Kuc-Czarnecka została mianowana przez Komitet ds. Europejskiego Systemu Statystycznego (ESSC) na członka Zarządu European Master in Official Statistics (EMOS) na kadencję trwającą od 01.01.2024 do 31.12.2026.

EMOS to prestiżowa sieć studiów magisterskich, które zapewniają wysokiej jakości kształcenie w zakresie statystyki publicznej na poziomie europejskim. Obecnie 34 programy z 18 krajów posiadają certyfikację EMOS, w tym specjalność analityk danych na Analityce Gospodarczej II stopnia, która jest oferowana przez Wydział zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a także w formule online75.

Zarząd EMOS pełni istotną rolę we wsparciu rozwoju projektu, zwłaszcza w przyznawaniu certyfikatu EMOS oraz w monitorowaniu jakości programów magisterskich. Skład Zarządu EMOS obejmuje 15 członków, reprezentujących zarówno uniwersytety, jak i instytucji statystyki publicznej. Zarządowi przewodniczy przedstawiciel Eurostatu.