Raport WZIE z działań na rzecz zrównoważonego rozwoju 2022/2023 | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-12-14

Raport WZIE z działań na rzecz zrównoważonego rozwoju 2022/2023

raport
Zapraszamy do przeczytania raportu z działań Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej na rzecz naszej społeczności i zrównoważonego rozwoju z lat 2022/23 pod redakcją dr Elżbiety Karwowskiej z Katedry Zarządzania. 

W 2019 roku nasz Wydział dołączył do PRME Principles for Responsible Management Education – największej na świecie inicjatywy umożliwiającej współpracę Organizacji Narodów Zjednoczonych ze szkołami biznesowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem Wydziału Zarządzania i Ekonomii, w którym pokazujemy nasze zaangażowanie w badania, dydaktykę, doskonalenie organizacyjne i współpracę z otoczeniem, wpisujące się w społeczną misję uczelni. Raport powstał w ramach współpracy z organizacją PRME - Principles for Responsible Management Education, działającej przy ONZ. Obejmuje lata 2022 oraz 2023. Życzymy miłej lektury i znalezienia wielu inspiracji do działania. Jak pokazuje raport, jesteśmy świetnym miejscem do pracy i nauki, ale możemy jeszcze wiele osiągnąć! Jest to drugie tego typu opracowanie, pierwszy raport opublikowaliśmy w roku 2021. Od tego czasu odnotowaliśmy istotny rozwój, widoczny zarówno w wynikach, jak i naszej świadomości wagi działań na rzecz planety" - mówi dr Elżbieta Karwowska, liderka Hubu dla ZiEmi, autorka opracowania.

Nasze cele i wartości są zgodne z misją PRME, którą jest: "przekształcić i rozwijanie odpowiedzialnych decydentów jutra w celu promowania zrównoważonego rozwoju".
Wierzymy, że społeczna odpowiedzialność uczelni oraz dynamiczny i długofalowy rozwój Wydziału są od siebie zależne. Ostatnie dwa lata były dla nas szansą na otrząśnięcie się z pandemii i przywrócenie naszej regularnej działalności i entuzjazmu.W efekcie zdobyliśmy dwie prestiżowe akredytacje od AMBA i AACSB. Jesteśmy dumni z postępów udokumentowanych w tym raporcie, ale wciąż dążymy do jeszcze większych rzeczy! Korzystając z okazji, chciałbym podziękować naszym pracownikom i studentom za ich wysiłek. To dzięki Wam wszystko się udało. Chcę zadeklarować, że Wydział Ekonomii i Zarządzania pozostaje zaangażowany we wdrażanie Sześciu Zasad PRME w całej naszej instytucji. Pozostajemy zaangażowani w rozwój obecnych i przyszłych menedżerów. Będziemy nadal informować o postępach wszystkich naszych interesariuszy i wymieniać się skutecznymi praktykami związanymi z tymi zasadami z innymi instytucjami akademickimi w przyszłości” 
- mówi dr hab. Małgorzata Gawrycka, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

Przeczytaj raport PRME

Odwiedź stronę Hub dla ZiEmi

173 wyświetleń