Od Biega ZiE do gdańskiego maratonu | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-13

Od Biega ZiE do gdańskiego maratonu

biega
Absolwent kierunku Analityki Gospodarczej, po raz pierwszy przebiegł cały maraton. W ramach przygotowaniach do tego wydarzenia, uczestniczył między innymi w sztafecie maratońskiej w ramach wydziałowej grupy biegowej "Biega ZiE". Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panem Szymonem Dubrowskim.
Kiedy i na jakim kierunku studiował Pan na WZIE?

Studiowałem analitykę gospodarczą w latach 2016-2019.

Czym się Pan teraz zajmuje?

Obecnie pracuje w dziale audyty w firmie Ernst & Young.

Jak wspomina Pan czas studiowania, czy jest coś szczególnego, co utkwiło Panu w pamięci?

Czas studiowania wspominam bardzo dobrze, szczególnie dobrze wspominam wszystkie dodatkowe aktywności takie jak działalność KNFiB PROFIT czy Piknik ZiE. Pamiętam też aktywności organizowane przez Wydział jak bieg "Zorientuj ZiE!" czy wieczory filmowe. Wszystkie dodatkowe możliwości poza typowym studiowaniem, które dawał wydział ZiE jest tym, co wyróżniało go na tle pozostałych.

Proszę powiedzieć kilka słów na temat tego czym jest inicjatywa Biega ZiE?

Biega ZiE jest inicjatywą zrzeszająca studentów i absolwentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii interesujących się bieganiem. Wydział wspiera wspólne uczestnictwo w biegowych wydarzeniach. Dzięki tej inicjatywie wraz z innymi studentami z wydziału ukończyłem w sztafecie 5 Gdańsk Maraton.

Co trzeba zrobić, aby z sukcesem ukończyć maraton?

Odpowiadającej najprościej to biegać regularnie i odpowiednio się nastawiać, że się uda i nie poddawać się w przypadku początkowych trudności.

Co by Pan powiedział naszym studentom i pracownikom, aby zachęcić ich do uprawiania sportu, w tym do biegania?

Uprawienie sportu pozwala odświeżyć umysł, by później ze zdwojoną siła skupić się na wyzwaniach takich jak sesja czy zwiększana ilość obowiązków w pracy. Ponadto uprawienie sportu jest znakomitą okazją do poznawania najbliżej okolicy, jak to może mieć miejsce w trakcie biegania lub trochę dalszej w trakcie wycieczek rowerowych. Jestem również zdania, że większe wyzwania sportowe uczą nas systematyczności i determinacji, która może przydać się na dalszych etapach życia zawodowego.

Bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy udanych startów!

Wszystkich mających ochotę dołączyć do drużyny prosimy o kontakt na adres: tbg@zie.pg.gda.pl