Sukces Studenta WZiE w konkursie London Stock Exchange Group | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-27

Sukces Studenta WZiE w konkursie London Stock Exchange Group

konkurs
Student Wydziału Zarządzania i Ekonomii, Krzysztof Warda awansował do półfinału konkursu LSEG (London Stock Exchange Group). Jest to pierwsze osiągniecie reprezentanta WZiE w tej prestiżowej rywalizacji.

W konkursie brało udział 230 uczestników z 46 uniwersytetów z regionu CEE oraz MENA.

Krzysztof Warda: "Rywalizacja w pierwszej fazie konkursu trwała 5 tygodni. W pierwszym tygodniu zadaniem uczestników było skonstruowanie portfolio złożonego ze spółek z indeksu Russell 1000, wedle własnej strategii inwestycyjnej oraz spełniającego kryteria organizatorów konkursu. Kolejne 4 tygodnie konkursu polegały na analizie, monitorowaniu i aktywnym zarządzaniu portfelem w oparciu o własną strategię i wydarzenia na rynku. Po 5 tygodniach zakończyła się pierwsza faza konkursu, a moje portfolio osiągnęło jedną z najwyższych stóp zwrotu notując wynik lepszy zarówno od pozostałych uczestników, jak i indeksu Russell 1000. Pozwoliło mi to zakwalifikować się do półfinału, w którym należy przedstawić jury własną strategię oraz metody wykorzystane podczas konkursu.

Jestem bardzo podekscytowany przede wszystkim dlatego, że moje podejście do inwestycji przyniosło pozytywne rezultaty. Ponadto jestem niezwykle wdzięczny za możliwość reprezentowania naszej uczelni na międzynarodowej scenie i mam nadzieję, na kolejne sukcesy zarówno własne, jak i pozostałych studentów Wydziału ZiE."

Trzymamy mocno kciuki!

W przypadku chęci wzięcia udziału w konkursie w następnych latach prosimy o kontakt z dr inż. Marcinem Potrykusem pod adresem marpotry@pg.edu.pl