Studia podyplomowe Zarządzanie w kulturze | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-07

Studia podyplomowe Zarządzanie w kulturze

zarzadzanie w kulturze
Pracujesz w instytucjach kultury? Planujesz realizacje własnych projektów? Chcesz starać się o stanowiska kierownicze w instytucjach i organizacjach kultury? A może pragniesz poszerzyć swoje horyzonty podczas spotkań z praktykami? Dr Marta Szeluga-Romańska zaprasza na kolejną edycję studiów podyplomowych "Zarządzanie w kulturze"

Na zajęciach spotkasz się z doświadczonymi wykładowcami Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, innych polskich i zagranicznych uczelni oraz z doświadczonymi, wybitnymi praktykami – twórcami z różnych obszarów kultury. Studia dostarczą absolwentowi: z jednej strony profesjonalnej wiedzy i narzędzi z obszaru zarządzania, z drugiej strony artystycznego spojrzenia i zrozumienia organizacji i instytucji kultury. Pomogą także ukształtować potrzebne umiejętności społeczne w oparciu o wiedzę akademicką i doświadczenie praktyków organizacji kultury.

Więcej o kierunku

W programie studiów znajdziemy:

• Wstęp do zarządzania. Zarządzanie humanistyczne. Zarządzanie wiedzą
  • Zarządzanie kulturą a nowe media
  • Zarządzanie kulturą organizacji kultury
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi
  • Budowanie strategii organizacji kultury
  • PR w kulturze
  • Marketing doświadczeń
  • Wybrane aspekty prawne funkcjonowania organizacji kultury
  • Prawo autorskie
  • Prawo zamówień publicznych
  • Pozyskiwanie środków zewnętrznych dla projektów kultury
  • Tworzenie i prowadzenie programów grantowych
  • Zarządzanie projektem i instytucją kultury w kryzysie
  • Projektowanie wystaw
  • Projektowanie instytucji kultury
  • Zarządzanie przemysłem rozrywkowym
  • Zarządzanie teatrem
  • Marketing i social media instytucji kultury
  • Nowa widownia
  • Zarządzanie projektem muzycznym
  • Zarządzanie festiwalem filmowym
  • Negocjacje
  • Autoprezentacja i prowadzenie wystąpień
  • Badania i analizy kultury
  • Service design
Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe na WZiE?
  • Nasz zespół trenerów to profesjonaliści, którzy nauczają, wykorzystując najnowsze trendy i narzędzia.
  • Opracowany przez nas program skupia się na praktycznych aspektach zarządzania w kulturze.
  • Po ukończeniu studiów otrzymasz dyplom wydany przez Politechnikę Gdańską.
  • Zajęcia są zaplanowane tak, aby można było pogodzić naukę z pracą i życiem prywatnym.
  • Nasza społeczność studencka to doskonała okazja do nawiązania cennych kontaktów zawodowych.

Studiuj na jednym z najpiękniejszych kampusów na świecie!