Spotkanie zacieśniające współpracę z Zaporożem | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-21

Spotkanie zacieśniające współpracę z Zaporożem

ukraina
14 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli organizatorów projektów edukacyjnych z Zaporoża i Gdańska. W spotkaniu uczestniczył Konsul Generalny Republiki Ukrainy w Gdańsku – Oleksander Płodystyi.

Podczas spotkania Dyrektor Wydziału Oświaty i Nauki miasta Zaporoże – Julia Podgribnyak wyraziła wdzięczność dla prof. dr hab. Krystyny Gomółka za udział w organizacji konferencji Welcome to Gdańsk w marcu tego roku oraz organizację pobytu delegacji ukraińskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną (czerwiec 2023). Podziękowanie skierowane zostało również do Pani Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii dr hab. Małgorzaty Gawryckiej prof. uczelni za wsparcie inicjatyw współpracy polsko-ukraińskiej.

Pani dyrektor Julia Podgribnyak podziękowała również Ewie Furche, dyrektorowi Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku za zorganizowanie bezpłatnego kursu języka polskiego dla delegacji ukraińskiej. Prof. dr hab. Krystynie Gomółka oraz dyrektor Ewie Furche wręczono certyfikaty współpracy wystawione przez Wydział Oświaty i Nauki miasta Zaporoże.

Prof. dr hab. Krystyna Gomółka podziękowała delegacji ukraińskiej za docenienie jej pracy i potwierdziła kontynuację współpracy informując, iż we wrześniu 2023 r. pracownicy Wydziału Zarządzania i Ekonomii wzięli udział w Nocy Nauki orgaznizowanej przez Politechnikę Zaporożu. Przygotowywane są kolejne przedsięwzięcia. Natalia Perepetysia - Przewodnicząca Rady Miejskiej Zaporoża wyraziła zainteresowanie kontynuacją współpracy na poziomie szkół wyższych i oświaty. Zaproponowała również podpisanie umowy miedzy wydziałami oświaty miast Gdańska i Zaporoża.

Stronę ukraińską reprezentowali:

• Julia Podgribnyak, dyrektor Wydziału Oświaty i Nauki miasta Zaporoże
  • Natalia Perepetysia, przewodnicząca Rady Miejskiej Zaporoża
  • Irina Kupchyk, dyrektor Miejskiego Centrum Rozwoju Zawodowego Praktyków Pedagogów
  • Natalia Lewina, dyrektor Centrum Naukowo – Technicznej Twórczości Polit w Zaporożu
  • Daria Shershowa, nauczycielka gimnazjum nr 42 w Zaporożu

Stronę polską reprezentowali:

• Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  • Tomasz Kąkol, wicedyrektor Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
  • Ewa Furche, dyrektor Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
  • Dr hab. Andrzej Szuwarzyński prof. PG – Prodziekan ds. Organizacji Studiów na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej
  • Prof. dr hab. Krystyna Gomółka, kierownik Zakładu Studiów Wschodnich na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej