Wysoka jakość badań „Business and Economics” PG w World University Rankings | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-02

Wysoka jakość badań „Business and Economics” PG w World University Rankings

World University Rankings
W tegorocznym zestawieniu – World University Rankings 2024 by subject – Politechnika Gdańska pod względem jakości badań zajęła I miejsce wśród polskich uczelni w obszarach „Engineering” oraz „Physical Sciences” oraz III miejsce w obszarze „Business and Economics”.

Łącznie Politechnika Gdańska została sklasyfikowana w pięciu dziedzinachPoza ujętymi we wcześniejszej edycji rankingu „Physical Sciences”, „Engineering”, „Computer Sciences” i „Business and Economics”, została także po raz pierwszy uwzględniona w obszarze „Life Sciences”.

W rankingach dla obszarów „Engineering”, „Computer Sciences”, „Business and Economics” oraz „Life Sciences” Politechnika Gdańska uplasowała się w przedziale 601–800, w rankingu „Physical Sciences” w przedziale 801–1000.

Tegoroczny ranking Times Higher Education by Subject został przeprowadzony według odświeżonych założeń metodologicznych. Zmiany dotyczyły obszaru analizy aktywności publikacyjnej uczelni. Oprócz już istniejących tj.: liczby prac naukowych i ich cytowań, dołączono wskaźniki ważności publikacji: Resarch Excellence i Research Influence. Ocena jakości uczelni w rankingu uwzględnia pięć głównych wskaźników: nauczanie (Teachning), środowisko badań (Research Environment), jakość badań (Research Quality)l umiędzynarodowienie (International Outlook) oraz przemysł (Industry). Dane pozyskiwane są z uczelni, bazy Scopus oraz dystrybuowanych wśród naukowców ankiet reputacji akademickiej.

Szczegółowe wyniki oraz metodologia THE WUR by Subject 2024:

Wszystkie wyniki Politechniki Gdańskiej w rankingach uczelni wyższych są dostępne na stronie Centrum Analiz Strategicznych .