3 Palmy Doskonałości w Best Business Schools Rankings dla WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-08

3 Palmy Doskonałości w Best Business Schools Rankings dla WZiE

ranking
Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zdobył trzy Palmy Doskonałości w Best Business Schools Rankings. Oznacza to, że WZiE został uznany za „Doskonałą szkołę biznesu ze wzmocnionymi wpływami międzynarodowymi”.

System rankingowy Eduniversal nie skupia się na porównywaniu szkół w różnych krajach, ale na klasyfikowaniu najlepszych szkół w danym kraju. Z Polski do rankingu zakwalifikowano 11 uczelni.

Szczegółowe wyniki polskich uczelni znajdują się tutaj.

Best Business Schools Rankings wyłania 1000 najlepszych szkół ze 153 krajów podzielonych na 9 stref geograficznych. Proces ten składa się z trzech etapów: wybór 1000 najlepszych szkół biznesu, ustalenie poziomów doskonałości, głosowanie dziekanów szkół biznesu.

O tym, ile szkół z danego kraju znajdzie się w rankingu decydują kryteria ilościowe i jakościowe (m.in. wydatki danego kraju na edukację w przeliczeniu na mieszkańca, PKB na mieszkańca, liczba studentów i absolwentów szkół wyższych w kraju). Następnie wybrane szkoły na poziomie krajowym ocenia się w oparciu o wskaźniki umiędzynarodowienia (m.in. akredytacje, pozycja w innych rankingach, członkostwo w stowarzyszeniach akademickich, zawodowych lub partnerstwach) i dzieli na pięć poziomów doskonałości, nazywanych Palmami Doskonałości:

5 Palm Doskonałości - dla wszechstronnych uczelni o silnym globalnym wpływie

4 Palmy Doskonałości - dla najlepszych szkół biznesu o znaczącym wpływie międzynarodowym

3 Palmy Doskonałości - dla doskonałych szkół biznesu ze wzmocnionymi wpływami międzynarodowymi

2 Palmy Doskonałości - dla dobrych szkół biznesu o silnym wpływie regionalnym

1 Palma Doskonałości - dla szkół biznesu o znacznych wpływach lokalnych

W trzecim kroku sporządzania rankingu przeprowadza się głosowanie dziekanów szkół biznesu zakwalifikowanych do rankingu.

Metodologia rankingu

Więcej rankingów na stronie Centrum Analiz Strategicznych