WZiE w Kazachstanie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-01

WZiE w Kazachstanie

kazahstan
W dniu 29 września 2023 r. odbyło się spotkanie prof. dr hab. Krystyny Gomółka oraz dziekana Wydziału dr hab. Małgorzaty Gawryckiej prof. uczelni z przedstawicielami wielotysięcznej Polonii w Kazachstanie.

W forum polonijnym odbywającym się w dniach 28- 30 września 2023 r. w Astanie udział wzięli ambasador RP Selim Chazbijewicz, konsul RP w Astanie Grzegorz Stykowski oraz konsul Generalny RP w Ałmaty – Józef Tymanowski. Moderatorem obrad była prezes Związku Polaków w Kazachstanie Katarzyna Ostrowska. Prof. dr hab. Krystyna Gomółka w swoim wystąpieniu podkreśliła, iż coraz więcej obywateli Kazachstanu przyjeżdża do Polski w celu podjęcia pracy lub studiów. Największym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów cieszą się uczelnie badawcze. Jedną z nich jest Politechnika Gdańska. O możliwościach edukacyjnych i naukowych Wydziału Zarządzania i Ekonomii opowiedziała dziekan Wydziału dr hab. Małgorzata Gawrycka prof. uczelni. Wystąpienie zakończyło pokazanie dwóch filmów o Wydziale.