Stopień doktora habilitowanego dla dr hab. Davida Duenas-Cid, profesora uczelni | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-09

Stopień doktora habilitowanego dla dr hab. Davida Duenas-Cid, profesora uczelni

David Duenes-Cid
Z przyjemnością informujemy, że Pan dr hab. David Duenas-Cid, profesor uczelni, uzyskał stopień doktora habilitowanego. W imieniu Pani Dziekan dr hab. Małgorzaty Gawryckiej, prof. uczelni oraz całej społeczności akademickiej z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Dr hab. David Duenas-Cid, profesor uczelni, obronił doktorat na Universitat Rovira i Virgili w Katalonii w 2015 r., a następnie rozpoczął międzynarodową karierę, pracując w Tallinie (2017-20), Uniwersytecie w Tartu w Estonii (2021) i Akademii Leona Koźmińskiego (2022), oraz odbył krótkie wizyty na Uniwersytecie Warszawskim (2016-17), Grigol Robakidze University (Gruzja, 2016), Budapest University of Technology and Economics (2018, 2019 i 2020) oraz University of New South Wales (Australia, 2023). W czerwcu 2023 roku decyzją Rady Naukowej Dyscyplin: nauki o polityce i administracji oraz nauki o komunikacji społecznej i mediach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. Podstawą wniosku habilitacyjnego było osiągnięcie naukowe, pt. "Res Publica Digitalis, Społeczeństwo i polityka w cyfrowej przestrzeni publicznej".

Jego tematy badawcze związane są z rozwojem technologii wyborczych i e-demokracji, a co za tym idzie, z wykorzystaniem technologii do rozwoju administracji publicznej. Jego drugi temat badawczy związany jest z socjologią cyfrową, przenosząc tradycyjne koncepcje socjologii i nauk społecznych do zrozumienia przemian wywołanych przez społeczeństwo cyfrowe. Jego obecne badania dotyczące "Dynamiki tworzenia zaufania i nieufności w głosowaniu internetowym" służą jako przykład poruszanych zagadnień.

Otrzymał prestiżowe stypendium Marie Skłodowska-Curie Widening Fellowship, grant NCN OPUS, a od 2019 r. Miniatura Grant, a wcześniej był zaangażowany w kilka innych projektów badawczych finansowanych przez UE. Jest przewodniczącym generalnym konferencji E-Vote-ID, najważniejszej globalnej konferencji poświęconej technologiom wyborczym, przewodniczącym programu konferencji Digital Government Society (na lata 2023 i 2024) oraz wybranym przewodniczącym grupy tematycznej ds. socjologii cyfrowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego. Pełni funkcję redaktora naukowego w Internet Policy Review i recenzował dla kilku czasopism, takich jak między innymi Government Information Quarterly, SageOPEN, International Journal of Communication, Australasian Journal of Information Systems czy International Journal of Electronic Governance. Został uhonorowany tytułem "MSCA Fellow of the week" Unii Europejskiej, nagrodą za najlepszy referat na E-Vote-ID 2019 oraz nagrodą za najlepsze wykłady na Universitat Rovira i Virgili 2016.

Dr hab. David Duenas-Cid, prof. uczelni jest pracownikiem Katedry Informatyki w Zarządzaniu kierowanej przez dr Tomasza Janowskiego, prof. uczelni na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.