Przedstawicielki WZIE we władzach Klubu Kobiet FarU | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-16

Przedstawicielki WZIE we władzach Klubu Kobiet FarU

klub kobiet
Realizacja działań na rzecz współpracy i wymiany doświadczeń, budowanie świadomości wokół zagadnień równości oraz wzajemne wsparcie to główne założenia utworzonego niedawno Klubu Kobiet Uczelni Fahrenheita.

W czerwcu 2023 roku, odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie Klubu Kobiet Uczelni Fahrenheita. Podczas spotkania omówiono cele działalności organizacji: wsparcie w pracy zawodowej, dążenie do eliminacji działań dyskryminacyjnych na tle płci, jak również promowanie wszelkich form inkluzywności. Dzięki wsparciu Rektorów trzech Uczelni udało się  rozpoznać i nazwać występujące w uczelniach problemy. Planuje się znaleźć sposoby na ich rozwiązanie.

W skład władz klubu wchodzą dwie przedstawicielki Wydziału Zarządzania i Ekonomii: prof. dr hab. Ewa Lechman, członkini Zarządu Klubu Kobiet FarU oraz dr hab. Julita Wasilczuk, prof. uczelni z Komisji Rewizyjnej.

Dnia 25 września odbyło się spotkanie Zarządu Klubu Kobiet FarU, podczas którego umówiono najważniejsze kwestie związane z jego Statutem oraz formami działalności.

Następne otwarte spotkanie Klubu odbędzie się dnia 20 listopada 2023, w Auli PG o godz. 16.00.

W programie spotkania krótki wykład prof. dr hab. Ewy Lechman: „Zrozumieć gender gaps na rynku pracy. Kilka słów o badaniach Claudii Goldin, laureatce Nagrody Nobla z Ekonomii w 2023 r.”

Więcej o Klubie