Projektuj, decyduj, zmieniaj! 8. edycja Budżetu Obywatelskiego PG | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-16

Projektuj, decyduj, zmieniaj! 8. edycja Budżetu Obywatelskiego PG

bo
Rozpoczynamy kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego PG. W tym roku do rozdysponowania jest aż 600 tysięcy złotych, dzięki którym zrealizowane zostaną projekty zaproponowane przez pracowników oraz studentów. Zapoznaj się z zasadami BOPG oraz harmonogramem akcji i razem z nami zmieniaj PG.

Budżety obywatelskie to forma wyjątkowych konsultacji społecznych. Nasza uczelnia jako pierwsza szkoła wyższa w Polsce podjęła tego typu inicjatywę, a w tym roku odbędzie się ona już po raz ósmy.

600 tysięcy złotych na projekty

Nowe systemy multimedialne w audytoriach, aranżacja przestrzeni coworkingowych i stref relaksu, nasadzenia drzew owocowych, dystrybutory wody, łąki kwiatowe czy instalacje fotowoltaiczne. To niektóre z projektów, które w poprzednich latach społeczność akademicka PG wybrała do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. W przypadku każdego z nich wszystko zaczęło się od pomysłu. Dobrego pomysłu!

W tym roku do wykorzystania jest aż 600 tysięcy złotych, w podziale na projekty pracownicze (420 tysięcy zł) i studenckie (180 tysięcy zł).

Środki te można przeznaczyć na rozmaite realizacje, przy czym zgodnie z regulaminem akcji co najmniej jeden z wybranych pomysłów musi wpisywać się w realizację celów zdefiniowanych w Planie Klimatycznym PG. Zgodnie z jego zapisami uczelnia podejmować będzie m.in. działania związane ze zmniejszeniem emisji CO2, ograniczeniem wytwarzania odpadów, wykorzystaniem zasobów naturalnych i energii czy też rozwojem terenów zielonych i bioróżnorodności na ternie kampusu.