Nauczyciele WZiE nagrodzeni podczas Święta Dydaktyki PG | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-18

Nauczyciele WZiE nagrodzeni podczas Święta Dydaktyki PG

edushare
Fot. Jacek Klejment/PG
Bardzo miło nam poinformować, że liczni nauczyciele WZiE zostali nagrodzeni podczas Święta Dydaktyki Politechniki Gdańskiej. Gratulujemy!

Podczas uroczystej gali rozdano nagrody w konkursie, w którym to studenci doceniali i nominowali nauczycieli stosujących innowacyjne praktyki dydaktyczne. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się:

Dr inż. Joanna Czerska, która według studentów: „Prowadzi ciekawe, aktywne wykłady, podczas, których prowadzimy ciekawe dyskusje. Niesamowita pasja i energia do prowadzenia zajęć, zaraża studentów swoją miłością do produkcji i lean management. Zabiera nas na wycieczki do fabryki, aby pokazać nam produkcję w praktyce”.

Dr hab. Edyta Gołąb-Andrzejak, prof. uczelni, „Nie ma studenta, który nie przepadałby za Panią Profesor. Zawsze aktywna, pełna energii i pozytywnych wibracji. Potrafi wykorzystać różnorodne metody i narzędzia, aby zaangażować nas w proces uczenia się. Inspiruje do samodzielnego myślenia i poszukiwania nowych rozwiązań. Dzięki niej zajęcia to fascynująca podróż".

Dr  Aneta Sobiechowska-Ziegert, prof. uczelni, „Jest wyjątkową wykładowczynią. Udziela studentom wsparcia, zawsze służy radą, chętnie wchodzi w dyskusję, odpowiada na wszelkie pytania – jest mentorem. Obserwowanie jej pasji i zaangażowania samo w sobie motywuje studentów do pogłębiania wiedzy. Otwarta na nowe metody edukacyjne, wdraża np. grywalizację. Uosobienie inspiracji i przykładu do naśladowania”.

Dr inż. Anna Maria Trzaskowska, która: „Aktywnie uczestniczy w szkoleniach rozwijających jej kompetencje w nauczaniu. Sukcesywnie wprowadza swoją wiedzę w prowadzone zajęcia, starając się dopasować je do potrzeb studentów. Zajęcia nie opierają się na sztywnej realizacji programu, a na zaspokajaniu potrzeby wiedzy, jaką posiadają osoby uczące się. Atmosfera na zajęciach tworzy indywidualną więź z prowadzącą."

Dr Katarzyna Kubiszewska, za „Ogromne zaangażowanie i kreatywność, a wszystko w miłej atmosferze. W pandemii zawsze motywował nas do pracy w nieszablonowy i kreatywny sposób. Motywuje do systematycznej pracy, nagradza za nią, dzięki temu jesteśmy spokojni przed każdym kolokwium i egzaminem. Zawsze dzieli zajęcia na części i robi przerwy, dzięki czemu mamy świeższy umysł. Wierzy w nasze możliwości. Pełen pozytywnej energii”.

Dr Błażej Kochański, „He’s teaching the most difficult things in the most understandable and easy way. Chętnie służy poradą, nawet jeśli zajmuje to kilka godzin. Studentów traktuje z szacunkiem i wyrozumiałością. Proponuje inicjatywy sprzyjające rozwojowi studenta. Nie znam innego wykładowcy, który tak chętnie uczyłby się innych dziedzin. Opowiada z pasją i zaangażowaniem, czym zaraża studentów”.

Dr Andrzej Karalus, „Bardzo zaangażowany, zaraża innych swoją energią. Motywuje nas swoją pasją. Nigdy nie narzuca swojego zdania. Sprawia, że chcesz wiedzieć i uczyć się więcej. Przekazuje wiedzę w luźny, ale edukujący sposób. Czegokolwiek nie mówi, sprawia, że staje się to interesujące.”

Dr Joanna Szulc, "Zawsze bardzo dobrze przygotowana do zajęć, prowadzi je z wielką pasją i zaangażowaniem. Inspiruje studentów w kierunku samodzielnego rozwoju. Na zajęciach pokazuje przykłady z życia, pokazując praktyczną i „ludzką” stronę nauki”.

Głosami studentów zgłoszono do programu 60 wykładowczyń i wykładowców ze wszystkich wydziałów i centrów. Zgłoszenie polegało nie tylko na wskazaniu konkretnej osoby, ale również pisemnym umotywowaniu kandydatury, a także przypisaniu hasztagów, które charakteryzują wybranego nauczyciela.

Podczas uroczystości nagrodzono także: dr inż. Annę Trzaskowską, dr inż. Ewę Mazurek-Krasodomską, dr Martę Kuc-Czarnecką, dr Annę Baj-Rogowską, dr inż. Joannę Czerską, dr Karola Flisikowskiego, prof. uczelni, dr Anielę Mikulską, dr hab. inż. Joannę Krakowiak, prof. uczelni za prowadzenie, udział i/lub aktywność podczas szkoleń dydaktycznych i metodycznych w Centrum Nowoczesnej Edukacji PG.

Jesteśmy dumni i gratulujemy!