Dr Andrzej Karalus nominowany na Nauczyciela Akademickiego Roku | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-24

Dr Andrzej Karalus nominowany na Nauczyciela Akademickiego Roku

dr Andrzej Karalus
Doktor Andrzej Karalus został nominowany do nagrody w Kategorii Nauczyciel Akademicki Roku w Plebiscycie Edukacyjnym organizowanym przez Dziennik Bałtycki. We wtorek, 24 października rozpoczęło się głosowanie, w którym laureaci zostaną wybrani najpierw osobno w miastach i powiatach, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale. Głosowanie będzie trwać do piątku, 8 grudnia 2023 r. do godz. 22:00.

Jest to kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego. Laureatów wyłoni głosowanie, które będzie prowadzone na każdym szczeblu edukacji - od przedszkola aż po wyższą uczelnię. Nagrodzeni zostaną nie tylko nauczyciele, lecz także placówki edukacyjne i ich dyrektorzy. Plebiscyt zakończy uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie.

Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli i wykładowców. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią uczniów i studentów. W plebiscycie poszukiwani są wykładowcy z pasją, wyróżniający się serdecznością oraz potrafiący przekazywać swoją wiedzę w nietuzinkowy sposób.

Oddaj swój głos

Oddanie głosu wiążę się z symboliczną opłatą.

Andrzej Paweł Karalus – ur. 1982, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, absolwent MISH na UMK w Toruniu (socjologia i filozofia). Na Politechnice Gdańskiej pracuje od 2012 roku. W tym czasie wykładał m.in.: Filozofię społeczną, Ekonomię polityczną, Business Ethics, Logikę i epistemologię oraz Intercultural Communication. Jest opiekunem filmowego Koła Naukowego na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Poltiechniki Gdańskiej. Współpracuje również z gdyńską księgarnią Vademcum przy projekcie „Wszystko jest filozofią”. Był współorganizatorem trzech edycji konferencji Ekonomia/kultura/wartości, dwóch edycji festiwalu filmowego All Around Economics (wraz z Friburg Universität oraz Hoichschule Luzern ze Szwajcarii) oraz konferencji Income and Wealth Inequalities wraz z Luxembourg Income Studies (wszystkie wydarzenia miały miejsce w Gdańsku). Tłumacz z języka angielskiego (m.in. R. Rorty, M. Fisher, N. Srnicek) oraz niemieckiego (E. Cassirer). Opublikował monografię zatytułowaną Pojęcie Ideologii (Toruń 2022, Wydawnictwo UMK).