Bezpłatny kurs dla studentów pt. "Credit Risk Lab". Start 8 listopada | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-24

Bezpłatny kurs dla studentów pt. "Credit Risk Lab". Start 8 listopada

PwC
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie Credit Risk Lab, prowadzonym przez PwC i dowiedz się, jak stosować modele ryzyka kredytowego! Każdy uczestnik, który ukończy kurs, otrzyma Certyfikat uczestnictwa, a wybrani kursanci dostaną również propozycję odbycia stażu w zespole Risk Quants w PwC.

Kurs odbywać się będzie w ramach 8 cotygodniowych zajęć (listopad 2023 – styczeń 2024). Każde spotkanie potrwa 90 minut.

Program kursu:

1. Wprowadzenie do kursu – podstawowe zagadnienia w świecie bankowości i finansów
2. Definicja default i jej znaczenie dla instytucji finansowych
3. Analiza danych – co to znaczy, że dane są dobrej jakości i jak to sprawdzić?
4. Wstęp do ryzyka kredytowego
5. Modelowanie PD
6. Cykl życia modelu okiem eksperta
7. Walidacja modeli PD
8. Oficjalne zakończenie kursu

Warsztaty odbywać się będą stacjonarnie w siedzibie PwC w Gdańsku, pod adresem: Olivia Star ul. Aleja Grunwaldzka 472C, 80-309.

Pierwsze zajęcia odbędą się 8 listopada (środa) godz. 16:00-17:30. Podczas tego spotkania, po konsultacji ze wszystkimi kursantami, zostanie ustalony dzień oraz godzina cotygodniowych spotkań (środy 15:00 lub piątki 12:00).

Ostatnie zajęcia odbędą się 24 stycznia (środa) o godzinie 16:00.

Aplikuj

Strona wydarzenia na Facebooku