Yuxin Lu z WZiE absolwentem Szkoły Doktorskiej | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-09-12

Yuxin Lu z WZiE absolwentem Szkoły Doktorskiej

absolwent
Yuxin Lu z Wydziału Zarządzania i Ekonomii jest trzecim absolwentem, który ukończył Szkołę Doktorską Politechniki Gdańskiej w nowym systemie kształcenia doktorantów.

Absolwent swoje badania naukowe prowadzi w dziedzinie ekonomii i finansów, koncentrując się na przede wszystkim na chińskim eksporcie i imporcie towarów. Jego praca doktorska pt. „Essays on China's international trade - focus on One-Belt One-Road initiative” została napisana pod kierunkiem dr hab. Joanny Wolszczak-Derlacz, prof. PG. Recenzentami byli prof. Filippa Reganati z University of Roma Sapienza, dr hab. Stanisław Umiński z Uniwersytetu Gdańskiego oraz prof. Jan Jakub Michałek z Uniwersytetu Warszawskiego.