Wywiad z dr hab. inż. Aleksandrem Orłowskim, prof. uczelni we Wprost | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-09-05

Wywiad z dr hab. inż. Aleksandrem Orłowskim, prof. uczelni we Wprost

smart cities
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dr hab. inż. Aleksandrem Orłowskim, prof. uczelni pt. "Miasta przyszłości? Już w nich żyjemy. Tego dziś potrzeba polskim smart cities", który ukazał się w tygodniku Wprost.

Handel prywatnymi uprawnieniami do emisji CO2 i dostęp do wszystkich miejskich usług z jednej aplikacji to nadal wizja przyszłości, ale inteligentne miasta na całym świecie już teraz implementują nowoczesne rozwiązania, które przynoszą korzyści zarówno władzom jak i mieszkańcom. W Polsce również można zauważyć podążanie w tym kierunku choć jeszcze nie jesteśmy w pełni "smart". Kluczowym elementem tego procesu jest wykorzystanie Internetu rzeczy (IoT) oraz zrozumienie potrzeb mieszkańców i specyfiki danego miasta.

Przeczytaj wywiad