Dzień Młodego Naukowca, 14 września | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-09-04

Dzień Młodego Naukowca, 14 września

dmn
Zapraszamy do udziału w Dniu Młodego Naukowca na Politechnice Gdańskiej. W programie m.in. sesja Q&A z prof. Krzysztofem Wilde, rektorem PG, wykład popularnonaukowy Dawida Myśliwca z „Naukowego Bełkotu" oraz naukowe speed dating.

Dzień Młodego Naukowca skierowany jest do doktorantów, pracowników, ale również studentów naszej uczelni. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 14 września w godzinach od 8:30 do 13:45 w budynku Hydromechaniki i  będzie okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, inicjowania i wzmacniania współpracy, a także wymiany informacji pomiędzy badaczami będącymi na początku, ale nie tylko, swojej kariery naukowej.

W programie znalazły się trzy panele. W pierwszym z nich wykład popularnonaukowy wygłosi Dawid Myśliwiec znany z kanału „Naukowy bełkot” na YouTube. Wystąpienie zatytułowane „Czego nauczyło mnie 15 lat mówienia o nauce?” w bezpośredni sposób nawiąże do jego internetowej działalności.

Następnie uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w sesji Q&A z rektorem Politechniki Gdańskiej – prof. Krzysztofem Wilde. Pytania można przesyłać poprzez formularz do 13 września, do godz. 10:00 włącznie.

Wydarzenie zwieńczy speed dating w naukowym wydaniu. To doskonała okazja do zainicjowania lub umocnienia współpracy naukowej w niezobowiązującej i przyjaznej formule. Podczas kilkuminutowych rozmów uczestnicy będą mogli opowiedzieć o prowadzonych przez siebie badaniach i projektach, wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakt z potencjalnymi partnerami naukowymi.

8:30 – 9:00 Rejestracja uczestników
9:00 – 11:00 Wykład popularnonaukowy Dawida Myśliwca z "Naukowego bełkotu" pt. "Czego nauczyło mnie 15 lat mówienia o nauce?"
11:00 – 11:15 Przerwa
11:15 – 12:15 Q&A z Rektorem