Roczne stypendia dla absolwentów z Polski | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-21

Roczne stypendia dla absolwentów z Polski

bawaria

Wolne Państwo Bawaria zaprasza do składania wniosków na roczny program stypendialny dla studentów z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej na rok akademicki 2024/25 za pośrednictwem BAYHOST / BTHA. O stypendium mogą ubiegać się absolwenci z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji i Ukrainy.

Stypendia przeznaczone są na finansowanie studiów podyplomowych i doktoranckich w bawarskich instytucjach szkolnictwa wyższego. Roczne stypendia mogą być przedłużane dwukrotnie na okres do 3 lat; wysokość stypendium wynosi 934€ miesięcznie. Finansowane mogą być również roczne pobyty studyjne w Bawarii w ramach studiów doktoranckich w kraju ojczystym.

Wszystkie dokumenty należy złożyć online. Termin składania wniosków upływa 1 grudnia 2023 r.