Pożegnanie Profesora Ireneusza Durlika | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-30

Pożegnanie Profesora Ireneusza Durlika

klepsydra
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci w wieku 92 lat Profesora Ireneusza Durlika. Jego odejście pozostawiło ogromną pustkę w sercach wszystkich, którzy mieli przyjemność go znać. Profesor Durlik pozostawił trwały ślad swojej wiedzy oraz zaangażowania w świecie nauki, dydaktyki i na rzecz gospodarki. Za swoje działania otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Pragniemy wyrazić nasze szczere kondolencje rodzinie Profesora w tych trudnych chwilach. Pogrzeb Profesora Ireneusza Durlika odbędzie się 8 września w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Puławskiej 434 w Warszawie o godz. 11:00. W tym dniu wspólnie oddamy hołd Jego życiu i osiągnięciom.

Profesor Ireneusz Durlik w 1993 roku został nagrodzony przez Komitet Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk za publikacje, w 1996 roku – wyróżniony Nagrodą Rektora PG za szczególnie osiągnięcia w działalności naukowej, ponadto honorowym tytułem Pierwszego Dyrektora Centrum Zarządzania Produkcją Uniwersytetu Loyola Marymount w Los Angeles w Gdańsku. Był wielokrotnie nagradzany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za przygotowanie i uruchomienie produkcji układów scalonych. W 1987 roku został wyróżniony za osiągnięcia dydaktyczno-organizacyjne przy organizacji nowego kierunku studiów.

Kawaler Krzyża Kawalerskiego i Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski (2001). Nagrodzony medalem „Za Zasługi dla Ziemi Gdańskiej” i medalem „Za Zasługi dla Województwa Koszalińskiego”. W 2004 roku wyróżniony tytułem Honorowym Profesora Emeritusa Politechniki Gdańskiej.