Edyta Cirocka odebrała nagrodę w ramach kampanii „Rowerem na uczelnię” | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-28

Edyta Cirocka odebrała nagrodę w ramach kampanii „Rowerem na uczelnię”

Edyta
28.08 br. Edyta Cirocka, która na co dzień jest specjalistą od zamówień publicznych na Wydziale ZiE, odebrała nagrodę za 150 przejazdów do i z Uczelni w ramach kampanii Rowerem na Uczelnię! To już druga nagroda Edyty za 150 rowerowych podróży na WZiE.

Twórcza pasja, zdrowy styl życia i przekonanie o korzyściach płynących z podróży rowerem – tak można w skrócie opisać historię Edyty Cirockiej, która otrzymała nagrodą za 150 przejazdów rowerem do i z WZiE PG. Jej inspirująca podróż przypomina nam, że wybór ekologicznych oraz zdrowych środków transportu nie tylko korzystnie wpływa na nasze ciało, ale także może przynieść ogromną radość i satysfakcję.

Współczesny świat dynamicznie się rozwija, a wraz z tym wzrasta problem związany z zatłoczeniem dróg, smogiem i niewłaściwym trybem życia. Alternatywą, która przynosi wymierne korzyści, jest podróż rowerem. Edyta Cirocka w pełni doświadczyła tych korzyści i postanowiła uczynić rower swoim "najlepszym przyjacielem".

Jej pasja do jazdy na rowerze rozpoczęła się 12 lat temu i od tamtego czasu stała się codziennością. "Odkąd zaczęłam praktycznie wszędzie dojeżdżać rowerem, zobaczyłam naprawdę wiele atrakcyjnych miejsc w okolicy i nie tylko. Polecam i zachęcam do jazdy rowerem, dzięki temu zyskacie dużo wolnego czasu, nie trzeba stać w 'korkach' i zadbacie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne – to naprawdę działa" – mówi Edyta.

Korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej są powszechnie znane. Organizm człowieka już po około 30 minutach wysiłku fizycznego zaczyna nadprodukcję endorfin – hormonów szczęścia. Tego rodzaju aktywność może prowadzić do uczucia zadowolenia, euforii i redukcji napięcia emocjonalnego. Edyta doświadczyła tych pozytywnych efektów na własnej skórze, a jazda rowerem stała się dla niej nie tylko zdrowym nawykiem, ale również sposobem na wzmocnienie dobrego samopoczucia.

Od stycznia 2023 roku Edyta zanotowała niesamowity dystans – 9 783,6 kilometrów. Jej preferencje rowerowe skupiają się na górskim rowerze (MTB), szczególnie ceni sobie przejażdżki lasami. To właśnie w otoczeniu przyrody, wśród szumu drzew i śpiewu ptaków, odnajduje spokój i odprężenie. Las stał się miejscem, w którym może odciąć się od codziennych trosk i nabrać energii do dalszych wyzwań. Jej osiągnięcia stają się inspiracją dla innych pracowników i studentów, są również dowodem, że każdy może wnieść swój wkład w stworzenie bardziej zrównoważonego i przyjaznego środowiska.