1 miejsce dla Macieja Bruździaka na mistrzostwach w supersprincie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-01

1 miejsce dla Macieja Bruździaka na mistrzostwach w supersprincie

bieg
Fot. @petersportspics
29 lipca 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Katowicach na dystansie supersprint. W wyścigu mężczyzn wziął udział triatlonista Maciej Bruździak, student Wydziału Zarzadzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Zawodnicy mieli do przepłynięcia 300 metrów po czym czekało ich 8 kilometrów na rowerach. Rywalizację kończył bieg na dystansie 1,5 km.

Wyścig mężczyzn dostarczył potężnych emocji. Już na samym początku z wody wynurzyli się Maciej Bruździak i Mateusz Głuszkowski, zdobywając kilkunastosekundową przewagę nad resztą zawodników. Bruździak i Głuszkowski prowadzili też na rowerze. Duża grupa zawodników jechała, mając około 30 sekund straty.

Na mecie pierwszy zameldował się nasz student, który zwyciężył bieg z czasem 20:44.

Maciej Bruździak już niebawem wystąpi w Mistrzostwach Europy na tym samym dystansie. Mocno trzymamy kciuki!