Uzyskanie certyfikacji EMOS: Wyróżnienie dla Wydziału Zarządzania i Ekonomii | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-11

Uzyskanie certyfikacji EMOS: Wyróżnienie dla Wydziału Zarządzania i Ekonomii

EMOS
Uzyskanie certyfikacji EMOS (European Master in Official Statistics) przez Wydział Zarządzania i Ekonomii stanowi ogromne osiągnięcie i dowód na wysoką jakość kierunku Analityka Gospodarcza na naszej uczelni. To zaszczytne wyróżnienie, potwierdza, że wydział spełnia najwyższe standardy na polu statystyki i otwiera nowe perspektywy dla naszych studentów, umożliwiając im udział w prestiżowych szkoleniach, stażach i konferencjach na europejskim poziomie. Dzięki temu nasi absolwenci zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu statystyki publicznej i stają się poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy.

European Master in Official Statistics (EMOS) to znak przyznawany przez Komitet Europejskiego Systemu Statystycznego (ESSC) na cztery lata dla uczelni kształcącej wysoko kwalifikowaną kadrę dla służb statystycznych i zarządzania w warunkach dynamicznie zmieniających się możliwości informacyjnych i technik informatycznych.

Nasza uczelnia, posiada prestiżową akredytację EMOS jako jeden z zaledwie 33 uniwersytetów w Europie i czterech w Polsce. Otwiera ona studentom drzwi do praktyk i ścisłej współpracy z instytucjami zajmującymi się statystyką publiczną. Co więcej, daje możliwość wyjazdu na szkolenia i konferencje studenckie do Eurostatu, będącego wiodącym organem statystycznym Unii Europejskiej.

Ścieżka EMOS dostępna jest w nadchodzącym roku akademickim dla studentów studiów magisterskich Analityka Gospodarcza semestr 3, którzy wybrali specjalność Analityk Makroekonomiczny, a od nowego roku kalendarzowego dla studentów specjalności Analityk Danych. Po ukończeniu studiów, uczestnicy otrzymają prestiżowy dyplom European Master in Official Statistics będący cennym atutem na rynku pracy.

Więcej o programie EMOS