Studentka Marta Stawicka w turnieju Nations League | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-31

Studentka Marta Stawicka w turnieju Nations League

national
W miniony weekend polska reprezentacja kobiet do lat 23 zanotowała sukces, zdobywając zwycięstwo w prestiżowym turnieju Nations League. To nie tylko duże osiągnięcie dla drużyny, ale również powód do dumy dla Marty Stawickiej, studentki Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Nations League to cykl turniejów żeńskich i męskich, rozgrywanych w kategoriach U21 i U23. Koszykarki i koszykarzy w drugiej kategorii zobaczyliśmy na Placu Wielkiej Armii Napoleona nad Wisłą w dniach 26-28 lipca. Młodzieżowcy rozegrali łącznie trzy osobne turnieje: Stop-1, Stop-2 i Stop-3. W każdym z nich - oprócz Polski - zobaczyliśmy Łotwę, Czechy, Ukrainę, Chorwację i Irlandię.

Reprezentanci Polski do lat 21 będą rywalizowali w dniach 30 lipca - 1 sierpnia z drużynami z Niemiec, Austrii, Izraela, Hiszpanii i Szwajcarii.

Nasza zawodniczka w trzech dotychczasowych meczach zdobyła łącznie 8 punktów co uplasowało ją na 12 miejscu w klasyfikacji strzelców.