Relacja z XII Zjazdu Katedr ZZL | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-24

Relacja z XII Zjazdu Katedr ZZL

zjazd
Dr Beata Krawczyk-Bryłka dzieli się spostrzeżeniami z XII Zjazdu Katedr ZZL, który odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

"Na początku lipca w Krakowie odbył się kolejny Zjazd Katedr ZZL. W gronie ponad 100 badaczy z tego obszaru, wraz z dr hab. Łukaszem Sienkiewiczem, prof. uczelni, dr Michałem Tomczakiem i dr Joanną Szulc z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, dyskutowaliśmy o nowych wyzwaniach zarządzania ludźmi. Tematyka konferencji prowokowała, by poruszać takie tematy jak:

• HR 4.0
  • zrównoważony HR
  • zarządzanie ludźmi po pandemii Covid-19
  • pokolenie Z w pracy
  • zarządzanie neuroróżnorodnością
  • sztuczna inteligencja a HR

i wiele innych.

Miałam okazję zaprezentować wyniki badań, które przeprowadziliśmy z prof. Krzysztofem Nowickim, dotyczące współpracy ludzi z kobotami (czyli współpracującymi robotami). Zapytaliśmy o opinie na ten temat, o postrzegane zalety i zagrożenia włączania robotów do zespołów pracowniczych, o relacje w takich hybrydowych zespołach i ich znaczenie dla efektywności pracy.

Zaledwie 27% spośród naszych respondentów uważa, że pomiędzy ludźmi i kobotami współpracującymi w zespole tworzy się relacja, a 44% dostrzega, że zaufanie do robota jest tak samo ważne, jak do pozostałych współpracowników. Ponad połowa badanych zadeklarowała, że jest gotowa współpracować z robotem w zespole, ale tylko 12% zaakceptowałoby robota w roli swojego lidera / przełożonego. Więcej wyników i wniosków, gdy tylko ukaże się nasz artykuł.

A Ty współpracujesz z kobotami? Udało Ci się polubić robota?"

Więcej na temat Zjazdu