Zespół Coachingowy WZIE dla Startups | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-30

Zespół Coachingowy WZIE dla Startups

coach
Mamy przyjemność poinformować o powołaniu zespołu coachingowego przygotowującego studenckie i doktoranckie zespoły startupowe, uczestniczące w programach Szkoły Startup PG, do udziału w konkursie STAGE TWO, organizowanym w ramach sojuszu ENHANCE. Docelowo zespół będzie wspierał programy Szkoły Startup.

Zespół coachingowy składać się będzie z 5-6 osób, reprezentujących różne obszary biznesowe i obdarzonych różnymi kompetencjami, które dostarczać będą wsparcia (coachingu) wybranemu zespołowi startupowemu, który ukończył program Startup School One Szkoły Startup. W większości będą to pracownicy WZiE, ale w zależności od potrzeb zakłada się również udział specjalistów z innych wydziałów (mentorów technologicznych) lub biznesu (mentorzy biznesowi).

Cele przedsięwzięcia:

Krótkoterminowy (4-5 miesięcy):  przygotowanie wyłonionego startupu do udziału w międzynarodowym konkursie startupowym w ramach inicjatywy STAGE TWO w Berlinie w terminie 18-20.10.2023.

• Konkurs związany jest z inicjatywą ENHANCE, a za organizację konkursu w Berlinie odpowiedzialne są RWT Aachen University oraz Leipzig Graduate School.
  • W edycji konkursu z 2022 wzięło udział 50 startupów z 40 uniwersytetów z 20 krajów Europy. Ufundowano nagrody w wysokości 3 milionów Euro, a wśród jury i publiczności obecnych było 45 inwestorów Venture Capital.
  • Uczelnie biorące udział w konkursie to, między innymi: Politechnika Warszawska, Oxford University, Imperial College London, TU Berlin, TU Wien, Politecnico di Milano, KTH, University of Tartu, itp.
  • Zakładamy, że ze strony Politechniki Gdańskiej w konkursie weźmie udział jeden z zespołów startupowych, wyłonionych spośród najbardziej perspektywicznych absolwentów programu Startup School One prowadzonego przez uczelnianą Szkołę Startup

Długoterminowy: wsparcie realizacji programów pre-inkubacyjnych Szkoły Startup PG, prowadzące do realizacji części zadań, obecnie realizowanych przed podmioty zewnętrzne, przez pracowników PG, co poza oszczędnościami natury ekonomicznej, skutkować będzie rozwojem uczelnianego ekosystemu wspierania innowacji i przedsiębiorczości (I&E).

W skład zespołu wchodzą: Dr hab. Błażej Prusak, dr hab. Anna Lis, dr inż. Marita McPhillips, dr Natalia Przybylska, dr Magdalena Popowska (szef projektu)