Zbiórka pieniędzy na wsparcie Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Odessie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-29

Zbiórka pieniędzy na wsparcie Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Odessie

Odessa
Politechnika Gdańska organizuje zbiórkę pieniędzy na wsparcie Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Odessie.

Uczelnia ta jest jednym z czołowych ośrodków naukowych w dziedzinie ekonomii na Ukrainie, z liczbą studentów przekraczającą 3 000, w tym 50 zagranicznych. Posiada również znakomitą kadrę badawczo-dydaktyczną, składającą się z 40 profesorów oraz 185 doktorów i docentów, w tym 5 osób pochodzących z zagranicy. W obecnych trudnych warunkach Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny w Odessie podejmuje wszelkie wysiłki, aby utrzymać wysoki poziom kształcenia swoich studentów i rozwijać się jako instytucja, co staje się coraz większym wyzwaniem.

Odessa, będąca siedzibą uczelni, znalazła się w pierwszej piątce miast Ukrainy o najmniejszym dostępie do elektryczności z powodu rosyjskich ataków rakietowych. Uczelnia boryka się z poważnymi problemami związanymi z brakiem prądu, które występują przez wiele godzin w ciągu dnia, a czasami nawet przez kilka dni. Ten stan rzeczy ma negatywny wpływ na codzienną edukację i pracę administracyjną, ponieważ uniemożliwia korzystanie z niezbędnego sprzętu elektronicznego. Ponadto, niektóre pomieszczenia uczelni pozostają bez ogrzewania, co niesie za sobą ryzyko uszkodzenia infrastruktury.

W celu pomocy Narodowemu Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Odessie, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, we współpracy z Politechniką Gdańską, organizuje zbiórkę pieniędzy. Caritas - znana organizacja charytatywna, będzie odpowiedzialna za zakup niezbędnego sprzętu oraz ewentualny transport. Najpilniejsze potrzeby Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Odessie to: trzy agregaty prądotwórcze o mocy 10 kW, cztery inwertery o mocy 3 kW, osiem akumulatorów o pojemności 200 Ah, cztery gigabitowe switche wyposażone w 24 porty oraz pięć routerów WiFi.

Politechnika Gdańska, która podpisała umowę o współpracy z Narodowym Uniwersytetem w Odessie  jest mocno zaangażowana w pomoc uczelni. W ramach tej współpracy Politechnika udziela wsparcia w zakresie wymiany naukowej, programów stypendialnych oraz innych form kooperacji. Zbiórka pieniędzy jest kolejnym krokiem w umacnianiu więzi między obiema instytucjami oraz manifestacją solidarności w trudnych chwilach.

Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny w Odessie, aby włączyli się w zbiórkę:

Dokonaj wpłaty

Każda, nawet najmniejsza, darowizna przyczyni się do poprawy warunków nauki i pracy na tej szanowanej uczelni. W obliczu trudności, jakie przeżywa Ukraina, solidarność i współpraca międzynarodowa są niezwykle ważne.