Relacja z Pikniku Nauki Fahrenheita | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-30

Relacja z Pikniku Nauki Fahrenheita

Fahrenheit
W niedzielę 28 maja Centrum Hevelianum i cała Góra Gradowa otworzyły swoje gościnne progi dla małych i dużych miłośników nauki zapraszając na Piknik Nauki Fahrenheita. Został on zorganizowany przez Związek Uczelni Fahrenheita a jego motywem przewodnim była „Nauka z klimatem”.

Stanowisko Wydziału Zarządzania i Ekonomii pojawiło się na imprezie po raz pierwszy. Trzeba przyznać, że cieszyło się naprawdę dużym zainteresowaniem! W piknikowej atmosferze pomagaliśmy ćwiczyć umiejętności miękkie, tak ważne dziś w biznesie. Rozdawane przez nas ekologiczne balony uczyły cierpliwości w oczekiwaniu w długiej kolejce a także empatii. Budowanie jak najwyższej konstrukcji – w ramach Marshmallow Challenge – z makaronu spaghetti, sznurka, taśmy samoklejącej i pianek cukrowych kształtowało umiejętność współpracy, komunikacji i przegrywania z podniesioną głową. Najwięcej emocji dostarczyły rozgrywki w grze Monopoly PG, w której wygrać można było tę samą grę w gdańskiej edycji. Zdobyli ją – po zaciętej dogrywce – studenci z Koła Naukowego ARMS z PG. Gratulujemy im raz jeszcze, tym razem publicznie i jednocześnie bardzo dziękujemy za przepiękny gest, który nas wzruszył – swoją nagrodę oddali 8-letniemu chłopcu, zdobywcy drugiego miejsca!

Podsumowując, było naukowo, intensywnie i emocjonująco! Nie możemy się doczekać się przyszłorocznej edycji.