Nagroda dla doktorantki mgr Heleny Anackiej | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-01

Nagroda dla doktorantki mgr Heleny Anackiej

doktorantka
Nasza doktorantka mgr Helena Anacka otrzymała nagrodę za artykuł naukowy przedstawiony podczas międzynarodowej konferencji Reunion de Economia Mundial, organizowaną przez Sociedad de Economía Mundial oraz Universidad de Cantabria. Konferencja odbyła się w maju 2023 roku w Santander w Hiszpanii.

Nagrodzona praca o tytule The impact of digital technologies deployment on economic growth. A panel data study for developing countries” dotyczy identyfikacji wpływu procesów cyfryzacji oraz procesów nią determinowanych na wzrost gospodarczy w krajach słabo rozwiniętych. Analiza została przeprowadzona dla 40 krajów o niskim-, i średnio-niskim poziomie dochodu per capita, w latach 1990-2019. W pracy wykazano iż na procesy wzrostu gospodarczego, obok cyfryzacji sensu strice, miały wpływ aktywność eksportowa w obszarze high-tech oraz inwestycje w kapitał trwały.

Praca została napisana we współautorstwie z prof. dr hab. Ewą Lechman, pod kierunkiem której mgr Helena Anacka przygotowuje rozprawę doktorską o tytule Digitally driven employment. Empirical evidence for European countries”.

Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.